Za oknem ciepłe wesołe słoneczko a w Przedszkolach Niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia pracowite przedszkolaki nie zwalniają tempa.

Spragnieni ciepła i przebywania na świeżym powietrzu niecierpliwie i z wielka radością oczekujemy nadejścia kalendarzowego lata. Z tej powodu nie mogło zabraknąć wesołych harców na świeżym powietrzu.

Nasi milusińscy opowiadali dzisiaj o tym ,dokąd chcą  wybrać się na wakacje i jakim środkiem transportu mogą się tam dostać. Wykonały także pracę plastyczną: "Lody”. Doskonaliły umiejętność przeliczania, rozwiązywały zagadki o zwierzętach, ćwiczyły wycinanie i składanie obrazków z części oraz spostrzegawczość uzupełniając domino na karcie pracy.

Starsze przedszkolaki rozmawiały na temat Dalekiego Wschodu. Poznały Chińskie i Japońskie zwyczaje kulinarne, budownictwo, muzykę, język i tradycje kulturowe tych narodów . Wykonały pracę plastyczną ,,Chiński smok''. Poznały narodowy sport Japonii -SUMO, sztukę składania papieru -ORIGAMI, oglądały zdjęcia tradycyjnego stroju japońskiego noszonego przez kobiety czyli KIMONA. W kartach pracy wykonały własną kompozycję IKEBANY- japońskiej sztuki układania kwiatów.

Najstarsze przedszkolaki rozmawiały o ulubionych zajęciach i czynnościach podejmowanych przez dzieci. Prezentowały swoje talenty, wykonały pracę plastyczną oraz doskonaliły umiejętności układania działań do zadań tekstowych Rozmawiały także o znaczeniu technologii w naszym życiu. Ustaliły zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedziały się, że nawet te ulubione czynności, jak oglądanie internetowych filmików może nieść za sobą pewne niebezpieczeństwa i że należy się przed nimi chronić ograniczając czas spędzony w wirtualnym świecie.

Zobacz więcej:

Poznajemy Japonię

Urodziny Kalinki z grupy Pszczółki