To projekt, który nasze Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych stworzyło i realizuje przy współpracy z nieformalnym Klubem Amazonek działającym w Lubawie z Ewą Grubalską na czele. Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenie „Przystań”.

Celem jest uszycie przez wolontariuszy do końca września br. 2 tysięcy wielorazowych maseczek higienicznych i dostarczenie ich mieszkańcom miasta i gminy Lubawa, najbardziej potrzebującym i narażonym na zarażenie koronawirusem z uwagi na wiek, stan zdrowia, czy wykonywany zawód, w tym m.in. strażakom, policjantom, pracownikom i pacjentom służby zdrowia, pracownikom firm transportowych, osobom w podeszłym wieku, chorym i niepełnosprawnym.

Głównymi partnerami projektu są: Zakład Opieki Długoterminowej pw. „Szpital św. Jerzego” w Lubawie, Klub Radnych Rady Miasta Lubawa
Inicjatywa dla Lubawy oraz Przedszkole Niepubliczne Smerfolandia i Bajkolandia w Lubawie, z którymi w ubiegłym roku zrealizowaliśmy zakup pierwszego w Lubawie ogólnodostępnego defibrylatora AED.

Niestety koronawirus nie odpuszcza, liczba zachorowań w ostatnim czasie ponownie wzrosła, a na jesieni spodziewana jest kolejna fala zachorowań. Wytyczne związane z obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych z pewnością nadal będą obowiązywały, a częstotliwość ich zakładania powoduje, że z czasem się niszczą i zużywają. Dlatego każda pomoc w tym zakresie jest potrzebna, a skierowana do najbardziej potrzebujących odbiorców przyniesie wymierne korzyści w postaci poprawy ich bezpieczeństwa zdrowotnego.

Obecnie realizujemy zamówienia materiałowe, a grupa wolontariuszy, której pełen skład przedstawimy niebawem jest gotowa do działania. To jednak przede wszystkim grupa otwarta na współpracę, dlatego tych, którzy chcieliby razem z nami przystąpić do działania np. poprzez pomoc w szyciu, zachęcamy do kontaktu.

RAZEM możemy WIĘCEJ!