W ramach projektu dofinansowanego ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie, tj. Stowarzyszenie Przystań w którego realizację zaangażowało się również Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych dzieci z grupy Tygryski z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie otrzymały kolorowe, bezpłatne maseczki wielokrotnego użytku. Ta inicjatywa stworzyła doskonałą okazję do porozmawiania z dziećmi o tym kto, gdzie i dlaczego należy nosić maseczki. Przedszkolacy najpierw wysłuchali wierszyka autorstwa poety z Kazimierzy Wielkiej- pana Zdzisława Kulisia, następnie obejrzeli dostępną na kanale Youtube „Bajki po polsku” rysowaną bajkę o maseczce z której dowiedzieli się dlaczego maseczka ochronna dla dzieci jest ważna w czasie pandemii.

Przypomnieliśmy również sobie instrukcję prawidłowego zakładania, noszenia i zdejmowania maseczki, a przy okazji utrwaliliśmy umiejętność prawidłowego mycia rąk. Na koniec nasze 6-latki wysłuchały bajki pt. „Wojtek i maseczki”, autorstwa Niny Baše twórczyni projektu Mama Przyjaciel. Podsumowaniem tych zajęć było pomalowanie kolorowanek do wysłuchanej bajki o smoku Wojtku oraz ozdabianie maseczek według swego pomysłu na kartach pracy.

Każdy przedszkolak zabrał ze sobą przepiękną maseczkę, serdecznie dziękujemy Lubawskiemu Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych za tę wspaniałą akcję i pamięć o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta.

Materiał przygotował: Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” w Lubawie.

Zobacz więcej:

Międzynarodowy Dzień Gofra – grupy „Delfinki”, „Owieczki” oraz „Słoneczka”

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA