Mali archeolodzy

20180221 105317Luty jak każdy miesiąc w Przedszkolu Niepublicznym Smerfolandia, jest pełen niespodzianek, i okazji do zdobywania wiedzy o świecie. Jak wiemy archeologia bardzo ciekawi dzieci, każde z nich chciałoby stać się chociaż na chwilę „Małym odkrywcą”  dlatego „Kangurki” na zajęciach dzięki prezentacji multimedialnej dowiedziały się na czym polegają prace archeologiczne.

Podczas ostatnich dni  cofnęliśmy się w czasie o setki milionów lat i stanęliśmy oko w oko z dinozaurami – największymi zwierzętami jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi.  Ważnym elementem było uświadomienie wychowankom, że niezwykle ciekawe i cenne odkrycia archeologiczne nie zdarzają się jedynie w dalekim kraju – jak  Egipt, ale także w  Polsce. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż  zdobytą wiedzę zastosują w praktyce.

Jak na poważnych naukowców przystało przeszukiwały piasek w poszukiwaniu prehistorycznego szkieletu. Okazało się, że ich wykopalisko to ludzki szkielet, który po wydobyciu złożyły i nadały mu imię „Kostek”. Nasi milusińscy układając w odpowiedniej kolejności właściwe kości stworzyły również szkielet dinozaura, największego drapieżnika T-Rexa, który zdobi naszą tablicę przedszkolną. 

Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się, że praca archeologa jest nie taka łatwa, za to niezmiernie ciekawa. Wierzymy, że udało się dzięki tym zajęciom zaszczepić w dzieciach zainteresowanie i szacunek dla zabytków, nie tylko archeologicznych  .