Matematyka to nie tylko liczby i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Z okazji Dnia Matematyki w Przedszkolach Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia.

Przedszkolaki doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne oraz utrwalały znajomość cyfr, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały udowodniły, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Zabawy matematyczne pełnią ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Rytmy, segregowanie, kolejność i powtarzalność dni tygodnia, miesięcy, pór roku... To wszystko pomaga najmłodszym w rozwijaniu logicznego myślenia i kształtuje ich kompetencje matematyczne.

1,2,3...liczysz Ty! Świętowaliśmy Dzień Matematyki - kreatywnie, intelektualnie i aktywnie!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Urodzinki Franciszka z grupy SŁONIKI

„Maluszki” z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie wesoło bawią się i uczą na zajęciach z języka angielskiego