Moczone jajko. Lany poniedziałek.

 

Witamy Was Kangurki w czwartkowy poranek!

Mamy nadzieję, że jesteście pełni sił na dzisiejsze zadania https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png”);”>? Gratulujemy wszystkim, którzy tak pilnie i wytrwale pracują! Efekty Waszej pracy są wspaniałe! Jesteśmy z Was bardzo dumni!https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png”);”>?

Zapraszamy na dzisiejszą porcję zajęć.

 

Moczone jajko. Lany poniedziałek.

  1. Ćwiczenia logopedyczne – Dziś dzieciaki poćwiczą z Marshallem. Poniżej przesyłam link do filmu z ćwiczeniami. Tam wszystko dzieje się szybko. Polecam zatrzymać film po każdym ćwiczeniu i dać dziecku czas na poćwiczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=XgyU4dfXMHQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0XoBABPRDorBWFsb7MIkgyGDN4lK6cRsB9FmH9RQ_oxOF_XYI0oykhwDA

  1. Kraszanki” – zabawa badawcza. Proszę wspólnie z dzieckiem pomalować jajka przy użyciu barwników lub jak Państwo wolą swoimi metodami (może ktoś maluje jajka naturalnymi produktami). Ważne aby dziecko miało swój wkład w zadanie np. wsypywało barwnik, zanurzało jajko za pomocą łyżki. Przy okazji prosimy dziecko o nazywanie kolorów i przeliczanie ile jest jajek w danym kolorze.

  2. Wielkie pisanki” – praca plastyczna polegająca na ozdobieniu styropianowego jajka (jeżeli takiego nie posiadacie można ozdobić zwykłe ugotowane jajko). Zdobimy jajko według własnego pomysłu wykorzystując to, co mamy w domu. Np. bibuła, wstążki, farby, plastelina, ścinki materiałów, cekiny, brokat, włóczka, mazaki, pieczątki.

  3. Dbamy o zdrowie”- ćwiczenia gimnastyczne. Proszę pokazać dziecku poniższe obrazki i poprosić aby spróbowało wykonać polecenia.

350

351352

 

 

 

 

 

 

 

  1. Śmigus-dyngus” – proszę obejrzeć z dzieckiem film załączony do posta, na którym króliczek opowiada o tym zwyczaju.

  2. Przelewanie wody” – Najpierw trzeba przygotować różne przeźroczyste naczynia, o różnym kształcie i dwie takie same szklanki, przydatny może być też lejek. Na oczach dziecka nalewamy do dwóch takich samych szklanek tyle samo wody. Dziecko przelewa wodę z jednej szklanki do wybranego naczynia, a z drugiej do innego. Sprawdza czy poziom wody w obu naczyniach jest taki sam. Wyjaśniamy dziecku że woda przyjmuje kształt naczynia i im mniejsze naczynie użyjemy tym bardziej pełne będzie i odwrotnie.

  3. Kogo zmoczył wielkanocny zajączek?” – karta pracy numer 38 z książeczki. Najpierw dziecko ogląda obrazek i próbuje odgadnąć, kogo oblewa zajączek. Następnie uzupełnia obrazek naklejkami i sprawdza czy udało się odgadnąć. Na koniec należy odszukać na obrazku biedronkę. Skan karty pracy i naklejek poniżej.

         

337

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

338

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Jajko” – proszę powtórzyć zabawę do piosenki „Jajko” (załączę ją w poście), poniżej tekst gdybyście znaleźli czas na naukę.

Jajko”

Małe jajko, małe,

caluteńkie białe.

Wezmę farby nowe,

piękne, kolorowe.

Ref. Tu kropka, tam kreska,

pisanka niebieska.

Tu kropka różowa,

pisanka gotowa.

Małe jajko, małe,

dziś już nie jest białe.

Ma ubranie nowe,

piękne, kolorowe.