„Moja przyjaciółka książka”- Grupa Delfinki w świecie książek.

 

87661001 2866858616702642 8482457686867181568 o,,Książka to – mistrz co darmo nauki udziela, kto ją lubi- doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli. Pomaga radości, chwile nudów odpędza….”
W minionym tygodniu Grupa „Delfinki” przeniosła się w magiczny świat książki.
Sześciolatki z ogromnym zainteresowaniem utrwaliły wiadomości na temat etapów powstawania książek oraz miejsc w których można je kupić lub wypożyczyć. Każdy przedszkolak z wielką radością wykonał książeczkę sensoryczną, której tematem przewodnim były liczby, ozdobione według pomysłów i kreatywności dzieci. Uwieńczeniem tematu książek była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie przemiłe Panie bibliotekarki opowiedziały i przybliżyły przedszkolakom pracę oraz funkcjonowanie biblioteki. Sześciolatki z zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach podczas których poznały wiele ciekawych książek oraz utrwaliły wiadomości na temat wypożyczania i dbania o wypożyczone egzemplarze.
Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie, dlatego właśnie jednym z ważniejszych zadań przedszkola jest to aby rozbudzać ciekawość do literatury. Książka nie tylko rozszerza zakres słownictwa dziecka, ale przede wszystkim dostarcza małemu odbiorcy wzruszeń oraz różnorodnych przeżyć związanych z jej zawartością.

{gallery}20192020/delfinki/biblioteka{/gallery}