NAUCZANIE ZDALNE W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM „SMERFOLANDIA”.

 

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych odpowiednim rozwiązaniem w tym czasie okazuje się nauczanie zdalne.
Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” w Lubawie chce w tej wyjątkowej sytuacji wesprzeć swoich przedszkolaków.
Nauczyciele chcąc, aby w czasie zawieszonych zajęć dzieci miały możliwość utrwalania wiedzy oraz zdobywania nowych doświadczeń od poniedziałku 16 marca prowadzą nauczanie zdalne.
Materiały na każdy dzień zostają wysyłane do przedszkolaków online. Nauka prowadzona w taki sposób przynosi bardzo dużo dobrego – dzieci codziennie są zachęcane do utrwalania materiału oraz do podjęcia konkretnych aktywności.
Wystarczy, że Rodzic wejdzie na stronę Facebooka przedszkola, odnajdzie odpowiednią grupę, do której uczęszcza dziecko, a tam ukazują się propozycje zadań, zabaw oraz aktywności na dany dzień. Na głównej stronie Facebooka Rodzice mogą ponadto odnaleźć pomysły na wspólne spędzanie czasu z dziećmi.
Właśnie minął pierwszy tydzień nauczania zdalnego w przedszkolu „Smerfolandia”, podczas którego dzieci miały okazję wykonać karty pracy utrwalające ich wiedzę, zapoznać się z ciekawymi tematami, zabawami, wierszykami czy piosenkami. Nie obyło się również bez wykonania ciekawych prac plastycznych.
Dzieci wykazały duże zainteresowanie taką formą nauki, z zapałem wykonując wszelkie zadania. Rodzice natomiast z radością dzielili się efektem finalnym pracy swoich pociech zamieszczając zdjęcia na Facebooku przedszkola.
Przed nami kolejny tydzień, który z pewnością przyniesie dzieciom z przedszkola „Smerfolandia” porcję niezapomnianych wrażeń i pozwoli na ciekawe spędzenie czasu w tej wyjątkowej sytuacji.

 20192020/pracazdalna/2

{gallery}20192020/pracazdalna/2{/gallery}