W Przedszkolach Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkoladnia” w Lubawie rozpoczął się kolejny tydzień pracy zdalnej. Na naszych przedszkolaków czeka mnóstwo interesujących zajęć, a ich realizacja odbędzie się poprzez udostępnianie treści programowych na grupach facebookowych przedszkola a także przy pomocy platformy ZOOM, gdzie wspólne spotkania nauczyciela i jego wychowanków, przysparzają wiele radości i pozytywnych emocji.
Nasze najstarsze przedszkolaki poznały pracę kucharza, utrwalały informacje na temat osób jakie pracują w naszym przedszkolu, a także określały czym te osoby się zajmują. Wybrały się na wirtualną wycieczkę do Krakowa, gdzie poznały legendę o smoku Wawelskim, charakterystyczne miejsca, budynki i zabytki tego pięknego miasta. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczno-techniczną z wizerunkiem smoka. Sześciolatki również doskonaliły umiejętności matematyczne z zakresu dodawania i odejmowania w zakresie 10.
Z kolei pięciolatki zdobywały wiedzę na temat konieczności segregowania śmieci, wykonały piękne plakaty pod hasłem Eko-dzieci segregują śmieci, a także ilustrowały ruchem opowieść zaprezentowaną przez nauczyciela.
Nieco młodsze dzieci, pracowite czterolatki, w ciągu tego tygodnia poznają swoich rówieśników, którzy zamieszkują inne, odległe kraje. Potrafią określić jakie elementy wizerunku ma kolega z Indii czy koleżanka z Japonii. Poznały w dniu dzisiejszym bardzo istotny temat – swoje prawa – zostały im przybliżone prawa dziecka w zamyśle „mały człowiek, duża sprawa – mały człowiek ma swe prawa”.
Duże zaangażowanie można zobaczyć u naszych najmłodszych, dzielnych przedszkolaków. Razem z rodzicami poruszały tematy związane z przyrodą, przenieśli się na łąkę i poznały jej mieszkańców. Trzylatki w dalszym ciągu pracują w kręgu zainteresowania teatrem. Na wirtualnej wizycie w teatrze zapoznały się z pacynkami, marionetkami i dzięki ich pomocy doskonaliły umiejętności przeliczania w zakresie 5. Zajęcia uatrakcyjniają przede wszystkim ciekawe ilustracje, zabawne filmiki prezentowane przez nauczycielki, zagadki, wierszyki czy karty pracy co z pewnością zachęca naszych milusińskich do aktywnego spędzenia popołudnia pod hasłem edukacji.
Efekty pracy naszych przedszkolaków są naprawdę zdumiewające! Zdjęcia jakie posyłają Rodzice, przedstawiają jak sumiennie i wytrwale pracują z dziećmi w domach, a wychowawcy każdego dnia zachwycają się pracowitością swoich podopiecznych. Bardzo cieszymy się z nich i z radością przeglądamy jak nasi przedszkolacy z zapałem podejmują każdego dnia nowe wyzwania.

{gallery}20192020/3pracazdalna/15{/gallery}