Obchody „Dnia Dziecka”.

 

Dzień Dziecka czyli Dzień Człowieka… tak powiedziałby nam Janusz Korczak – wybitna osobowość, która dziecko stawiała ponad wszystko. Dlatego też corocznie obchodzone Święto Dnia Dziecka jest dla nas tak wyjątkowe… bo obchodzą go wszyscy, zarówno ci duzi jak i mali.
Chociaż Międzynarodowy Dzień Dziecka, najbardziej oczekiwane przez maluchy święto, obchodzi się 1 czerwca, to dzieci uczęszczające do Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie zaczęły świętowanie już w piątek 31 maja.
W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym przedszkolakom liczne gry i zabawy. Podczas tegorocznych obchodów nie można było się nudzić, gdyż w każdej grupie przedszkolnej przygotowano wiele atrakcji, które pozwoliły dzieciom radośnie świętować ten dzień były m.in. bańki mydlane, wycieczka na lody, podróż po kontynentach w celu zapoznania się z kulturą innych dzieci mieszkających na całym świecie, bale przebierańców, konkurencje sportowe, rozmowy na temat praw jakie posiada każde dziecko i wiele innych. Z każdej sali dobiegały dźwięki muzyki, co wskazywało tylko na świetną zabawę naszych przedszkolaków.
Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć słodkich smakołyków, które dzieciaki uwielbiają.

Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i wychowawców, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

{gallery}dzien_dziecka/ogol{/gallery}