Dziś, 12 maja, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, czyli osób, bez których szpitale nie mogłyby normalnie funkcjonować. W obecnej sytuacji, jaką mamy na całym świecie, pielęgniarki często są na „pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem. Tym bardziej należy przypomnieć o ich wielkim zaangażowaniu w opiece i pomocy osobom chorym. Tak więc przedszkolaki, które uczęszczają do Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie postanowiły dokładniej zapoznać się z tym, że odpowiedzialnym zawodem, a zarazem wyrazić swoją wdzięczność, tym jakże ważnym osobom.

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie pielęgniarki, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Następnie, jednoznacznie stwierdziły, że jest to z wielu powodów bardzo trudny i odpowiedzialny zawód.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki życzą naszym Paniom pielęgniarkom, żeby ich trudna praca była zawsze doceniona oraz aby czerpały prawdziwą satysfakcję i przyjemność z niej.

Wszystkim pielęgniarkom i położnym składamy najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia i pomyślności oraz wiele radości i satysfakcji z wykonywanej pracy! 

{gallery}20192020/3pracazdalna/5{/gallery}