Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” w Lubawie to miejsce, w którym przedszkolacy już od najmłodszych lat zapoznawani są z obrzędami kulturowymi, tradycją narodową, ważnymi uroczystościami i znaczącymi datami. Niewątpliwie przyczynia się to do wszechstronnego rozwoju każdego dziecka, jak również wpływa na kształtowanie się uczuć, wrażliwości, tożsamości i postaw społecznych najmłodszych Polaków. W przedszkolu wartości te budowane są przede wszystkim w toku codziennych zabaw, zajęć, spacerów, wycieczek, akcji lokalnych i przedsięwzięć ogólnopolskich.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach obchodów Wszystkich Świętych i Zaduszkami- Przedszkole Niepubliczne „Bajkoladnia” w Lubawie przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła Pamięta”. Już od czterech lat odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności. W związku z tym przedszkolacy wraz ze swoimi nauczycielami podjęli różnorodne działania upamiętniające. Przygotowały wieńce, które złożyły na cmentarzu i w miejscach pamięci w naszym mieście. Podczas zajęć oglądały prezentacje multimedialne, dzięki którym poznały tradycje związane z Zaduszkami i obchodami Wszystkich Świętych, wykonały również tematyczne prace plastyczne, plakaty i gazetki ścienne.
Udział w akcji „Szkoła Pamięta” pozwolił kolejny raz obchodzić te wyjątkowe dni w ogromnej zadumie i refleksji oraz ukazać dzieciom szczególną wartość ludzkiego życia, historii naszych przodków i więzi rodzinnych.