Pan Tulipan. Tęczowy dzień- Kangurki

 

  1. Czerwone – zielone” – dziecko udaje kierowcę samochodu. Gdy rodzic pokazuje zieloną kartkę auto jeździ po pokoju, gdy pokaże czerwoną – auto się zatrzymuje i czeka na zmianę na zielony.

  2. A tulipan śpi” – proszę aby dziecko wysłuchało wiersza, którego nagranie zamieszczone jest w poście i spróbowało naśladować ruchem jego treść (chodzenie, spanie, liczba 3 na palcach, dziadek, rozglądanie się, korona, zmartwienie).

  3. Gdzie są kolory tęczy?” – Rodzic podaje wybrany kolor, a dziecko przynosi zabawki w tym kolorze, liczy je i podskakuje tyle razy ile jest zabawek. W kolejnych rundach zmieniamy ćwiczenie na przysiady, pajacyki, skłony.

  4. Tęczowa czapeczka” – proszę wykonać kartę pracy nr 40 z książeczki. Należy wypchnąć kontur z karty pracy, skleić w wyznaczonym miejscy, przez dziurki przewlec wstążkę i udekorować czapeczkę naklejkami w kształcie gwiazdek. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę do czapeczki można na czubku dokleić paski z krepiny. Skan karty pracy i naklejek poniżej.

560

  1. Tęczowe kule” – zabawa logopedyczna, usprawnianie aparatu oddechowego. Puszczanie baniek mydlanych, obserwowanie ich kolorów. Rodzic przygotowuje roztwór wody i płynu do naczyń. Dziecko puszcza bańki za pomocą naciętej na końcu słomki, polecamy też spróbować puszczać bańki za pomocą rolki po papierze toaletowym – będą wielkie.