Pasowanie na Przedszkolaka to bardzo ważna uroczystość, która w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” odbyła się 30 października 2020 roku. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem dyrekcji przedszkoli - Pani Eweliny Kowalkowskiej oraz Pana Grzegorza Kowalkowskiego.

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam...

Pierwszy występ przedszkolaków

Dla wielu przedszkolaków był to pierwszy występ, który na długo pozostanie w pamięci. Milusińscy wraz z wychowawcami przygotowali krótką część artystyczną. Mali artyści zaprezentowali piosenki, tańce oraz wierszyki. Przedszkolaki udowodniły, że w naszych przedszkolach można się świetnie bawić i dużo nauczyć. Po występach artystycznych nastąpił długo wyczekiwany przez wszystkich moment – akt pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Symbolem przyjęcia w poczet przedszkolaków było dotknięcie kredką ramienia każdego dziecka przez dyrekcję.

Wszyscy otrzymali dyplomy

Dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem i być dzielnym przedszkolakiem Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolacy otrzymali dyplom. Emocje i przeżycia towarzyszące tej uroczystości stały się początkiem kilkuletniej podróży. Jej celem jest osiągnięcie przez wszystkich wiedzy i umiejętności, które pozwolą wkroczyć w szkolny świat.

Zobacz więcej:

„Jesienne dni w Przedszkolach „BAJKOLANDIA” i „SMERFOLANDIA”