Pierwszy Dzień Wiosny

DSC 0975

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Tym razem powitaliśmy tę piękną porę roku na sportowo, uczestnicząc w Wiosennej Olimpiadzie Sportowej. 

Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do zręcznościowych zmagań i konkurencji. Przedstawiciele każdej z grup uczestniczyli w zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, takich jak np. omiń kałużę, rzut do celu, wyścig mrówek i żabek czy też rozpoznawanie poprzez dotyk wybranego sprzętu sportowego. 

Wszystkie przedszkolaki z przejęciem kibicowały swoim drużynom, machając kolorowymi pomponami. Tego dnia wszyscy przedszkolni olimpijczycy okazali się zwycięzcami, a na buziach wszystkich przedszkolaków gościł uśmiech i radość. Na powitanie wiosny, każda z grup zaśpiewała również wiosenną piosenkę, którą przygotowała wspólnie z wychowawcą. Wśród licznych atrakcji nie zabrakło także malowania wiosennych ozdób dla Pani Wiosny oraz malowania twarzy.

Na uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu pt. „Wiosenne nakrycie głowy”. Pierwsze trzy miejsca otrzymali: Zosia K. z grupy Delfinki, Maja Weronika S. z grupy Pszczółki oraz Oliwia Sz. z grupy Króliczki. Spośród licznych prac wyróżnienie otrzymali również: Julita P. i Tomek K., z grupy Krokodylki oraz Maciej T. z grupy Kotki.  

Na zakończenie, dzieci z naszych przedszkoli wraz z przybyłymi gośćmi, wyruszyły na przemarsz ulicami miasta ze specjalnie przygotowanym na tę okazję „Wiosnowozem”, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekaliśmy z wielką niecierpliwością.