Poniedziałkowe prace zdalne – słoniki.
 
Zadanie na poniedziałek 23.03.2020r.
Zadanie 1
Kochane Słoniki na dziś proponuję Wam ogólnorozwojowe ćwiczenia gimnastyczne, których celem jest rozwijanie motoryki dużej, trenowanie m.in.: rzutu do celu, chwytania oburącz.
Ćwiczenie numer 1
Do tej zabawy potrzebujemy 2 osoby: dziecko + osobę dorosłą, która będzie nadzorowała przebieg gry. Dziecko turla kostkę i liczy wyrzucone kropeczki na kostce. Suma wyrzuconych kropek przypisana jest do innego ćwiczenia. Oto rozpiska ćwiczeń
· 1 kropeczka to podskok na jednej nodze
· 2 kropeczki to dwa przysiady
· 3 kropeczki to trzy podskoki obunóż
· 4 kropeczki to cztery obroty wokół własnej osi
· 5 kropeczek to pięć pajacyków
· 6 kropeczek to sześć razy klaszczemy w dłonie
Ćwiczenie numer 2
Do tego zadania potrzebujemy sznurek\ długie sznurowadło lub papierowa taśma, które rozkładamy/ przyklejamy na podłodze taśmę, sznurek w linii prostej tak by dziecko mogło po tej przejść stawiając stopa za stopą . Ćwiczenie należy powtórzyć 5 razy.
Ćwiczenie numer 3
W tym zadaniu biorą udział 2 osoby, które siadają w rozkroku na przeciwko siebie stykając ze sobą stopy i w tej pozycji chwytamy się za rączki i przeciągamy raz jedna osoba delikatnie przeciąga na swoją stronę drugą osobę, a później druga też przeciąga na swoją stronę.
Ćwiczenie numer 4
Do tego ćwiczenia pozostajemy w pozycji tej samej w której byliśmy w parze w poprzednim ćwiczeniu, ale będziemy potrzebowali jeszcze niewielką piłkę, którą będą do siebie turlać, a później rzucać. jedna osoba rzuca a druga łapie. Zadanie też należy kilka razy powtórzyć.
Zadanie 2
Celem tego zadania jest ćwiczenie percepcji wzrokowej. Polega ono na ułożeniu takiego samego schematu z elementów / klocków według widzianego wzoru, a później kontynuowaniu sekwencji tak by powstał rytm np. wzór * / o i dziecko kontynuuje go w ciągu * / o * / o * / o * / o * / o
Drodzy Rodzice oczywiście do przygotowania tego zadania mogą Państwo wykorzystać inne pomoce/ elementy np.: kredki, samochodziki, kocki itp. My z córką akurat użyliśmy jej ulubionych klocków zdjęcia poniżej.
Pozdrawiamy serdecznie i miłej zabawy życzymy Drogie Słoniki. Kochani pamiętajcie, że czekamy na Wasze zdjęcia z dzisiejszej zabawy.
20192020/slonki3/pracazdalna/1
{gallery}20192020/slonki3/pracazdalna/1{/gallery}