Porozmawiajmy o rodzinie.

 

      Dla większości dzieci i dorosłych rodzina stanowi podstawową wspólnotę życia. Temat rodziny jest szczególnie bliski dzieciom, gdyż to ona daje poczucie bezpieczeństwa, jest podporą emocjonalną i kształtuje osobowość młodego człowieka.
     Dlatego też w grupie „Tygryski” z Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia w Lubawie przeprowadziliśmy zajęcia o rodzinie. Na początku dzieci poznały zabawę paluszkową pt. „Ten paluszek…”, w której wymieniały członków rodziny, następnie wysłuchały opowiadania przyjaciela grupy- Kajtka, który nie wiedział czym jest dom? Nasze pięciolatki doszły do słusznego wniosku, że dom to nie tylko budynek, ale wszyscy bliscy, którzy w nim mieszkają.
Przedszkolacy wypowiadali się również na temat swojej rodziny i ich członków.
     Dzieci wykonały też sylwetki różnych postaci, które symbolizowały najbliższe osoby z ich rodziny. Przy okazji tematu o rodzinie nasi milusińscy poznali pojęcie „portret” oraz „autoportret”, wspólnie stworzyli wystawę różnych portretów na podstawie przyniesionych przez siebie reprodukcji dzieł malarskich. Na koniec zajęć dzieci wykonały portrety swoich najbliższych, które zostaną wykorzystane do kolejnej pracy plastycznej, jakim będzie drzewo genealogiczne.

{gallery}20192020/rodzina{/gallery}