Dzień dobry Żółwiki,
rozpoczynamy nowy tydzień zajęć oraz nową przygodę z kolejnym żywiołem, jakim jest POWIETRZEhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f32c.png”);”>?https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfa/1/16/1f32a.png”);”>?https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc3/1/16/1f4a8.png”);”>?
Powietrze wokół nas – Żółwiki
 
Kochani, czy pamiętacie nazwy wszystkich żywiołów?
Swoje rozważanie rozpoczęliśmy od ZIEMI , później poznaliście OGIEŃhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/1f525.png”);”>?, następnie WODĘ https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t42/1/16/1f4a7.png”);”>?. Dzisiaj wyruszamy w podróż z POWIETRZEM https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f32c.png”);”>?.
Zanim zaczniemy zajęcia główne, zapraszam Was na ćwiczenia buzi i języka z „Panem Języczkiem” https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9f/1/16/1f61b.png”);”>?
Proszę, aby Rodzic odczytał poniższy tekst. Dziecko wykonuje zaznaczone ćwiczenia.
„Pewnego razu „Pan Języczek – wędrowniczek” wybrał się na spacer do buzi, by sprawdzić co się w niej dzieje. Pojechał tam na koniu (mlaskanie), zatrzymał go (prr). Potem wszedł do jamy ustnej (język dotyka dolnej wargi, górnej wargi, przesuwa się do kącików ust).
Następnie rozejrzał się dookoła (język ruchem okrężnym oblizuje wargi) i zaczął liczyć zęby najpierw po stronie wewnętrznej, a później po stronie zewnętrznej. A wtedy jama ustna zacisnęła się i języczek został w niej uwięziony (chowamy język w głąb jamy ustnej).
Zauważył, ze zrobiło się ciemno a on bardzo nie lubił ciemności. Wtedy postanowił na siłę przedostać się przez zaciśnięte zęby (język przeciskamy przez zaciśnięte zęby górne i dolne). W momencie, gdy uporał się z upartymi zębami rozejrzał się w prawo i w lewo, spojrzał w górę i w dół (przesuwamy język w wymienionych kierunkach).
Wsiadł na konia i odjechał (mlaskanie językiem).”
Miłej nauki Kochani
{gallery}20192020/zolwiki/pracazdalna/9{/gallery}