Kochane Kangurki, Drodzy Rodzice!
Dziś mieliśmy w planach wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu – Wielkanocne Warsztaty dla Dzieci i Rodziców. Chcieliśmy zaprosić Państwa na zajęcia, aby mogli Państwo zobaczyć jak świetnie dzieciaki już funkcjonują w grupie przedszkolnej. Niestety nie możemy się spotkać, ale możemy niektóre przygotowane na ten dzień zadania dla Dzieci i Rodziców wykonać w domu.
Temat: Wielkanocny zając i wielkanocne ozdoby.
1. Zabawy słowno – ruchowe. Proszę powtórzyć wierszyki z pokazywaniem, których uczyliśmy się wcześniej.
„Koła”
Koło małe, koło duże (rysujemy przed sobą najpierw małe, a potem duże koło w powietrzu)
Koło w dole, koło w górze (rysujemy koło palcem na podłodze, a potem wysoko nad głową)
Koło z lewej, koło z prawej (rysujemy koła w powietrzu najpierw po lewej stronie, a potem po prawej)
Koła kręcę w tej zabawie (rysujemy koła przed sobą obiema rękami jednocześnie).
„Zaciskamy, otwieramy”
Zaciśniemy, otworzymy,
żaróweczki dokręcimy,
paluszkami poruszamy,
popstrykamy, pogadamy,
kciuk schowamy,
nic nie mamy.
2. Przygotowanie kącika do umieszczania przedmiotów kojarzących się za świętami. Proszę wygospodarować jakieś miejsce, w którym urządzicie Państwo z dzieckiem wielkanocną wystawę. Może to być parapet lub półeczka w pokoju dziecka. Proszę umieszczać tam prace świąteczne, które w tym okresie będziemy tworzyć. Przy okazji będzie to miły świąteczny akcent w domu.
3. „Zajączek wielkanocny” – przywitanie z naszym przewodnikiem po tradycjach wielkanocnych. Proszę obejrzeć z dzieckiem dołączony w poście film. Na koniec filmu zajączek będzie miał dla dzieci zadanie ruchowe do wykonania.
4. „Kurczaczki” – wykonanie ozdoby doniczkowej. Można nią przyozdobić doniczki z zasianymi przez dzieci kwiatkami. Zadanie polega na nabiciu na długą wykałaczkę styropianowego jajeczka, pomalowaniu go na żółto, doklejeniu oczu, dzióbka i skrzydełek. Jeżeli nie mają państwo jajeczek styropianowych wykonać ozdobę doniczkową na kijku z papierowych kółek. Instrukcja wykonania zadnia znajduje się na filmie dołączonym do posta.
5. „Skarpetkowe zajączki” – wykonanie razem z dzieckiem zajączka ze skarpetki, ryżu i materiałów dekoracyjnych. Instrukcja wykonania zajączka przedstawiona jest na filmie załączonym w poście.
6. Zabawy dowolne z wykorzystaniem wcześniej wykonanego zajączka.
Życzę udanej zabawy i nie mogę doczekać się efektów Waszej pracy.
Pozdrawiam