Praca zdalna w naszych Przedszkolach.

 

      Dzisiejszy dzień jest szczególny, ponieważ to dziś została wprowadzona dodatkowa forma zajęć zdalnych, jaką są spotkania ,,na żywo” poprzez platformę ZOOM. Dzięki niej dzieci mają możliwość zobaczyć i porozmawiać ze swoją panią, jak i z kolegami i koleżankami z grupy.
Podczas dzisiejszych zajęć zdalnych przedszkolakom z najstarszych grup została przybliżona tematyka dbania o higienę jamy ustnej. Pięciolatki poznały zapis graficzny liczby dziesięć, doskonaliły umiejętność przeliczania w zakresie 1-10 oraz poznały rodziny zwierząt. Czterolatki dowiedziały się co to znaczy być dobrym człowiekiem oraz wypowiadały się na temat przyjaźni. Dodatkowo wykonywały ,,samolot” metodą origami.
Młodsze z grup naśladowały ruchem treść wiersza. Brały udział w zabawie „Gdzie są kolory tęczy?”. Puszczały bańki mydlane i obserwowały ich kolory. Niektóre z grup obchodziły Dzień Ziemi, który wypada w dniu dzisiejszym . Dzieci dowiedziały się, że Ziemia krąży wokół Słońca. Wykonywały doświadczenia pt. ,,Nasza planeta”. Rozwiązywały zagadki oraz poznały budowę Ziemi. Najmłodsza z grup realizowała temat związany z bajkami. Ponadto dzieci wykonywały zadania w Kartach pracy, słuchały wierszy i opowiadań. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, muzycznych, ruchowych oraz logopedycznych. Poniżej możecie Państwo obejrzeć efekty pracy dzieci.

{gallery}20192020/pracazdalna/16{/gallery}