Za nami kolejny tydzień zajęć edukacyjnych prowadzonych w formie zdalnej. Nauczyciele z naszych Przedszkoli zadbali aby żaden z ich podopiecznych nie nudził się w domu. Niezwykle różnorodne formy aktywności proponowane Rodzicom i Dzieciom dają pewność, że każdy znajdzie coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami. Kreatywne pomysły na prace plastyczne i techniczne, zabawy ruchowe, słowne i logopedyczne uatrakcyjniają każdy dzień naszych przedszkolaków. Również w tym tygodniu nie zabrakło zgodnych z tematyką zajęć wierszy, piosenek, opowiadań i prac manualnych.
Poruszana w ostatnich dniach tematyka była bardzo różna w zależności od grupy wiekowej. Najmłodsze grupy zajmowały się typowo wiosennymi zagadnieniami, poznawały miejsca życia zwierząt takie jak łąka i las. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać zwierzęta leśne i łąkowe, poznały też rośliny charakterystyczne dla tych ekosystemów. Niektóre grupy poznawały też pracę aktora teatralnego i próbowały wcielać się w jego rolę. Czterolatki natomiast wybrały się w podróż do Japonii oraz Ameryki aby poznać tamtejszą kulturę i zwyczaje. Poznawały też owady i odnajdowały ich miejsce w sztuce.
Grupy pięciolatków zanurzyły się w barwach tęczy, tworząc piękne prace plastyczne. Przedszkolaki poznały też pracę malarza i próbowały odnaleźć znaczenie barw w sztuce malarskiej. Dowiedziały się także jak stworzyć kolory pochodne z barw podstawowych.
Najstarsi nasi podopieczni obracali się w kręgu zawodów, zastanawiali się kim chcą zostać w przyszłości i opowiadali o pracy zawodowej swoich rodziców. Jedna z grup dzieci sześcioletnich zaczęła już przygotowania do zbliżającego się w przyszłym tygodniu święta Mamy od rozmów o rodzinie, jej członkach i sposobach spędzania wspólnego czasu.

{gallery}20192020/3pracazdalna/24{/gallery}