Witajcie 
Dziś proponujemy wspólne muzykowanie. Muzyka wpływa na dziecko w sposób niesamowicie holistyczny, ponieważ oprócz stymulowania mózgu, wyobraźni czy kompetencji społecznych jest związana także z rozwojem ruchowym. Muzykowanie – czyli aktywne tworzenie muzyki jest czynnością absolutnie wyjątkową, stymulującą obie półkule mózgowe równocześnie.
Nie obawiajmy się tego, że nie umiemy, bo „słoń nam na ucho nadepnął” bawmy się muzyką mimo wszystko 
Poniżej przedstawiamy instrukcje, jak wykonać proste instrumenty, ale do muzykowania mogą posłużyć nam również garnki i inne kuchenne przybory. Udanej zabawy! 
Grzechotka z rolki papieru
Szybki i banalnie prosty w wykonaniu instrument, który nie wymaga specjalnych materiałów, wystarczą: rolka po papierze toaletowym, taśma, dwa balony, garść ryżu/kaszy.
Balonom odcinamy zwężoną część. Tak powstałą membranę naciągamy na rolkę z jednej strony, a następnie wsypujemy kaszę/ryż. Naciągamy balon na drugą stronę rolki. I obklejamy taśmą.
Marakasy
Wykonanie tego instrumentu jest bardzo proste. Potrzebujemy: pustego plastikowego jajka (np. jajko niespodzianka), taśmy i kaszy/ryżu/fasoli itp.
Dźwięk naszego instrumentu zależy od tego, czym wypełnimy jajko. Po wsypaniu wypełnienia do środka jajka, możemy zabezpieczyć je taśmą przed otwarciem. I gotowe 
Guiro
Bez niego nie byłoby muzyki latynoamerykańskiej. Istotą tego instrumentu są wyżłobienia w kształcie tarki. Pocierając o te poprzeczne rowki uzyskujemy charakterystyczny dla tego instrumentu drżący dźwięk. Do jego wykonania potrzebujemy: rolki po ręczniku papierowym, tektury falistej, taśmy dwustronnej lub kleju na gorąco.
Docinamy tekturę tak, by pokrywała część rolki. Im większy jednak będzie jej obszar, tym trudniej będzie ją przykleić. Trzeba także pamiętać, by paski tektury przebiegały równolegle, a nie prostopadle do zakończeń rolki. Do grania może służyć drewniany patyczek, ołówek czy metalowa łyżka.
Możemy akompaniować do piosenki Kolorowe kredki.
https://www.youtube.com/watch?v=qa1bA4z3-AE

20192020/pszczolki/pracazdalna/4

{gallery}20192020/pszczolki/pracazdalna/4{/gallery}