Witam Was we wtorek :)
Czy wiecie, że w ubiegłym tygodniu przywitaliśmy nową porę roku? Przyszła do nas wyczekiwana wiosna  Z jej nadejściem wypatrujemy ciepłego słonka i wiosennych przygód na świeżym powietrzu.
Marzy się Wam już szukanie żabek w trawie? Jeżeli tak, proponuję Wam zabawę plastyczną, która jest świetną metodą doskonalącą Wasze umiejętności manualne.

Dzisiaj wykonamy zieloną żabkę z kłapiącym pyszczkiem. Stworzymy ją za pomocą kółek wyciętych z kolorowego papieru.

Będziemy potrzebować:
• papier kolorowy – niebieski, zielony, czerwony, biały
• okrągłe przedmioty do odrysowania
• ołówek
• nożyczki
• klej,
• czarny marker

Wykonanie:
Niebieska kartka będzie tłem dla naszej żabki.
Na zielonym papierze odrysowujemy 1 kółko o średnicy ok 8 cm, po dwa kółka o średnicy 6,5 cm i 2 cm, 4 kółka o średnicy 3,5 cm. Na czerwonym i pomarańczowym papierze odrysowujemy po 1 kółku o średnicy 5 cm. Na białym papierze odrysowujemy 2 kółka o średnicy ok 1 cm. Wszystkie kółeczka wycinamy.

Na niebieską kartkę naklejamy największe i średnie zielone kółko- to będzie głowa i tułów żabki. Przyklejamy również najmniejsze zielone kółeczka-oczy a na nich białe, na których narysujemy źrenice żabki.
Do drugiego średniego zielonego kółka, na środku, przyklejamy czerwone. Zginamy na pół- to będzie kłapiący pyszczek żaby.
Smarujemy jedną część zgiętego kółka i przyklejamy pyszczek we właściwym miejscu.
Drugie czerwone kółko przyklejamy na środku brzuszka żaby.
Każde z pozostałych małych, zielonych kółek składamy na pół i przyklejamy, jako łapki.

Czarnym markerem rysujemy źrenice, rzęsy, dziurki w nosie żabki.
Moja „Żabka kłapka” jest gotowa A jak wyglądają Wasze żabki? 

Kochani,
dzisiaj przyszedł również czas na utrwalenie rymowanek.
Pamiętacie, gdy w naszej sali nazywaliśmy poszczególne przedmioty i wspólnie zastanawialiśmy się nad pasującymi do nich rymami? Zapraszam do uzupełnienia karty pracy :)

Rymowanki to jedno z ćwiczeń, które rozwija umiejętności słuchowe dzieci. Prawidłowe rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków przez dziecko jest podstawą słyszenia mowy, a zatem nabywania przez nie również mowy czynnej, a także umiejętności czytania, które wymaga dźwiękowego odtwarzania słów na podstawie widzianych liter, oraz pisania, gdzie usłyszane w wyrazie dźwięki wyznaczają kolejność ich zapisywania za pomocą liter.

A czy w waszym otoczeniu znajdują się przedmioty, których nazwy rymują się ze sobą?

Miłej pracy 

20192020/zolwiki/pracazdalna/3

{gallery}20192020/zolwiki/pracazdalna/3{/gallery}