W Przedszkolach Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie powoli mija kolejny pracowity tydzień, podczas którego zajęcia dalej są realizowane w sposób zdalny poprzez udostępnianie przez nauczycieli materiałów edukacyjnych na przedszkolnym facebooku oraz poprzez udział w spotkaniach on-line prowadzonych za pomocą platformy ZOOM. Zajęcia te odbywają się zgodnie z podstawą programową. Efekty pracy naszych podopiecznych są naprawdę zachwycające. Dlatego bardzo serdecznie pragniemy podziękować dzieciom za ich sumienność, pracowitość i udział w zajęciach on-line, a rodzicom za wysiłek i zaangażowanie, który wkładają w naukę zdalną swych dzieci.
     Nasze sześciolatki w tym tygodniu poznają m.in. Polskę i Europę, poprzez legendy o powstaniu największych miast w Polsce, pieśni ludowych i tańców do twórczości regionalnej. Poznały też literę „H”, „h”, rozmawiały na temat zdrowego stylu życia i przestrzegania zasad higieny jamy ustnej oraz prawidłowej diety. Poruszały temat zwierząt domowych, udomowionych, a także produktów pochodzenia zwierzęcego. Doskonaliły umiejętność pisania i czytania. Wykonywały sałatkę warzywną i owocową oraz utrwalały umiejętność porównywania zbiorów.
     Pięciolatki z kolei poznały literę „G” i „g” oraz poruszyły tematykę zdrowia, utrwalały wiadomości na temat pracy lekarza, narzędzi przez niego wykorzystywanych oraz zachowania fair play sportowców na zawodach. Wykonywały wydzierankę- prezent dla chorej osoby.
Czterolatki zaznajomiły się z etapami powstawania miodu oraz zaletami istnienia i pracy pszczół. Poznały również pojęcie symetrii na podstawie skrzydeł motyli tworząc pracę plastyczną skrzydełka motyla. Doskonaliły umiejętności matematyczne, poznały przyrządy do mierzenia oraz sposoby wykonywania pomiarów. Układały przedmioty w kolejności od największego do najmniejszego i odwrotnie oraz klasyfikowały guziki ze względu na podobieństwa. Analizowały ciekawostki o kameleonie oraz wykonały jego sylwetkę za pomocą farb.
    Dzieci z najmłodszych grup poruszały się w kręgu tematycznym: Do czego są skrzydła? poznały wybrane gatunki ptaków, ćwiczyły chwyt pęsetkowy bawiąc się w zabawę sprawnościową „Pokarm dla piskląt”, wykonały pracę „Ptak cudak” z masy plastycznej i piórek, a także dowiedziały się jakie powietrzne wynalazki są wykorzystywane do podróżowania i zrobiły rakietę z figur geometrycznych. Pszczółeczki rozmawiały o Polsce i fladze narodowej, poznawały miejsca takie jak-góry, morze oraz środki transportu, by móc w te miejsca dotrzeć. Ćwiczyły percepcję wzrokową i motorykę małą wyklejając flagę narodową, układając sekwencje czy lepiąc z plasteliny.
Owoce pracy naszych podopiecznych, którzy codziennie z wielkim zaangażowaniem podejmują się nowych wyzwań oraz z radością i entuzjazmem wykonują zadania ucząc się przez zabawę można podziwiać w galerii.

{gallery}20192020/3pracazdalna/2{/gallery}