Nasze "Dinusie" oraz "Papużki" z Przedszkola Niepublicznego "Smerfolandia" w Lubawie, w niniejszym tygodniu uczestniczyli w zajęciach z zakresu profilaktyki logopedycznej. Prawidłowy tor oddechowy oraz ćwiczenia usprawniające pracę narządów aparatu mowy są niezwykle ważnymi procesami w prawidłowym rozwoju mowy oraz poprawnej wymowie.

Niniejszy tydzień był przygotowaniami do tłustego czwartku, dzieci z niecierpliwością czekały na ten jedyny dzień, w którym pączki smakują o tysiąc razy lepiej. Podczas wspólnych zajęć również nie mogło ich zabraknąć.

Opowiadając o ulubionych pączkach, ćwiczyliśmy nasz język, wargi, podniebienie i policzki, Karty z ilustracjami pączków były wyjątkowe - nasze pączki miały oczy, język, zęby, policzki. Dzieci ustalały kolejność wykonywanych ćwiczeń, losując wybraną przez siebie kartę. Dzieci wiedzą, że podczas spożywania pączka musimy uważać na znajdujące się nadzienie. Wyobraziliśmy sobie, pączki, w których nadzienia jest tak dużo, że wypływając ubrudziło nam wszystkim nasze koszulki, po czym każde dziecko poprawnie nazywając obrazek oraz ćwicząc słych fonemowy wkładało do pralki, aby móc cieszyć się znów czystym ubraniem.

Przedszkolacy z radością podchodzili do wspólnej nauki poprzez zabawę, z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia oraz opowiadali o swoich ulubionych pączkach. Wszystkim towarzyszyły wesołe emocje.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Tłusty Czwartek

Urodziny Zosi grupa Motylki