Nasi mali przedszkolacy z grup: „Dinusie” oraz „Papużki” w minionym tygodniu rozpoczęli zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej, które będą realizowane cyklicznie w Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” w Lubawie.

Wspólnie przyjrzeliśmy się jak zbudowany jest nasz aparat mowy, dzieci poznały z jakich narządów składa się ich aparat artykulacyjny, dokładnie obserwując je w lusterkach. Wykonaliśmy szereg ćwiczeń usprawniających pracę narządów aparatu mowy, przyglądając się, jak pracuje nasz język, wargi, policzki. Ćwiczenia te, są niezbędnym elementem towarzyszącym prawidłowej wymowie. Nie zapomnieliśmy także, o ćwiczeniach prawidłowego toru oddechowego oraz wyróżnieniem faz wdechu i wydechu, pracowaliśmy nad świadomością oraz siłą własnego oddechu.

Podczas wspólnych ćwiczeń, gdy za oknem mamy piękną, złotą jesień towarzyszyły nam karty z listkami, które prezentują tzw. „ćwiczenia języka”. Dzieci dzielnie wykonywały zadania podczas zajęć a humory, które towarzyszyły wszystkim były co najmniej tak samo wesołe jak nasze listki z językiem i różowymi policzkami.

ZOBACZ WIĘCEJ:

PROFILAKTYKA LOGOPEDYCZNA W GRUPACH

Matematyczne potyczki u “Żółwików”