Książka moim przyjacielem- Grupa Słoneczka

DSC 0370O tym, że książka jest przyjacielem człowieka mogły się przekonać przedszkolaki z grupy „Słoneczka”. Maluszki realizowały projekt edukacyjny „Książka”, dzięki któremu mogły nauczyć się jak dbać o książki oraz wyrażać do nich szacunek.

Nasz projekt rozpoczęliśmy od oglądania różnych książek znajdujących się w przedszkolu oraz tych przyniesionych przez dzieci z domu. Stworzyliśmy siatkę wiedzy jaką dzieci posiadają na temat książek. Na podstawie zebranych książek omówiliśmy ich wygląd: kształt, wielkość, kolor, układaliśmy według wielkości na kolorowych regałach.  „Słoneczka” dowiedziały się w jaki sposób powstaje książka i kto ją tworzy. 

Wspólnie sporządziliśmy zasady korzystania z książek i złożyliśmy przysięgę poszanowania naszych „przyjaciół”. Odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską w Lubawie, piękny „dom książek”, w którym przywitała nas mile dobra wróżka. Zaprezentowała najciekawsze książki dla maluchów. 

Zwiedziliśmy pomieszczenia biblioteczne i dowiedzieliśmy się w jaki sposób można wypożyczyć książki. Przedszkolaki odwiedziły również księgarnię i mogły z bliska przyjrzeć się pracy sprzedawcy. Nasz projekt zakończyliśmy „napisaniem” książki sensorycznej pt. „Podróż małej Żabki”.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę w projekcie, pracownikom Biblioteki Miejskiej oraz Księgarni za miłe przywitanie i umożliwienie zapoznania dzieci ze światem książek.