Grudzień przyniósł do naszych przedszkoli niezwykły czas, który przepełniony jest ciepłem, życzliwością oraz magią oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci pełne radości odliczają dni do Gwiazdki oraz z zachwytem opowiadają o dekoracjach w swoich domach. Świąteczne nastroje są doskonałą okazją, aby podczas zajęć przekazać naszym przedszkolakom piękne bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje, a także podkreślić szczególną rolę bliskości i więzi rodzinnych.

Okres bożonarodzeniowy poprzedzony jest intensywnymi przygotowaniami i pracami domowymi, dlatego też starsze grupy podczas ostatnich zajęć rozmawiały o obowiązkach poszczególnych członków rodziny. Chętnie wypowiadały się na temat swoich dobrych, przedświątecznych uczynków. Rozpoznawały przedmioty potrzebne do sprzątania i utrzymania porządku oraz nazywały urządzenia elektryczne, które wykorzystywane są w gospodarstwach domowych. Dzieci przeniosły się również do świata robotów, które – jak same uznały, wyręczyłyby wszystkich w przedświątecznej pracy. Ponadto nasi przedszkolacy z zapałem i dużym zaangażowaniem tworzą ozdoby i prace plastyczne o zimowo-świątecznej tematyce, wkładając w ich wykonanie całe swoje serce.   Maluszki ochoczo opowiadały o wymarzonych prezentach, dlatego stworzyły kolorowe listy, które włożyły do pudełka i wysłały do św. Mikołaja. W każdej przedszkolnej sali coraz to głośniej wybrzmiewają kolędy i świąteczne piosenki, które niewątpliwie integrują dzieci, budują więź i uczucie bliskości. Kolędowanie jest też przejawem poszanowania naszych tradycji, za ich pomocą można nawiązać do wielu zwyczajów i w przystępny dla dzieci sposób, opowiedzieć historię Bożego Narodzenia.

Magia świąt to nieodłączny elementem dzieciństwa, dlatego w naszych przedszkolach dbamy o to, aby dzieci poznały świat pięknych wartości, rozwijały wyobraźnię, uczyły się wiary w dobro i we własne siły.

Materiał przygotował: Przedszkole Niepubliczne "Bajkolandia" i "Smerfolandia" w Lubawie.

Zobacz więcej:

Lubimy język angielski w przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie.