Puszysty Gość odwiedził Grupy Kotki i Słoneczka

 DSC1093

 

 

Grupy „Kotki” i „Słoneczka” omawiały tematykę „Domowych ulubieńców”. Każdego dnia miały okazję poznawać nowego, domowego pupila. Dowiadywały się jak należy opiekować się małymi przyjaciółmi, że są oni żywymi stworzeniami i zasługują na szacunek, opiekę i miłość, że nie są zabawkami, z którymi można „robić co się chce”, ale należy je kochać bo i one mają uczucia.

Jednym z najmilszych momentów realizacji naszej tematyki były odwiedziny puszystego gościa, którym była świnka morska. Na wstępie przedszkolaków czekała nie lada wiadomość, bo świnka morska zmieniała swoją nazwę i teraz należy mówić o niej jako o Kawii Domowej. Nasze „Kotki” i „Słoneczka” mogły głaskać i dotykać Sweetee – naszego gościa. 

Jest to spokojne zwierzątko wychowane z dziećmi i bardzo dobrze na nie reagujące. Wielu przedszkolaków „przełamało” się i postanowiło dotknąć zwierzątko. Były z siebie bardzo dumne i zadowolone z własnej odwagi. Po spotkaniu z domowym ulubieńcem nie zapomnieliśmy umyć rąk, bo jak wiadomo higiena to rzecz najważniejsza.