#RazemNaŚwięta

SZLACHETNA ŚWIĄTECZNA AKCJA PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH „SMERFOLANDIA” I „BAJKOLANDIA” W LUBAWIE ORAZ LUBAWSKIEGO STOWARZYSZENIA INICJATYW SPOŁECZNYCH

Osoby starsze i schorowane potrzebują szczególnego wsparcia w okresie świątecznym. Nie zapomnieli o tym przedstawiciele Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie oraz Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych, włączając się przy okazji do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #RazemNaŚwięta.

W ramach akcji #RazemNaŚwięta przedszkolacy wykonali bożonarodzeniowe kartki świąteczne, które zostały przekazane podopiecznym Zakładu Opieki Długoterminowej pw. „Szpital św. Jerzego” w Lubawie.  Każda kartka jest wyjątkowa i niepowtarzalna, gdyż została wykonana własnoręcznie przez dzieci z pomocą opiekunek, które wspierały kreatywność i wyobraźnię swoich podopiecznych.

 Dzieci z wielką radością i ochotą tworzyły swoje kartki, angażując w to całe serce. Nasi podopieczni pragnęli w tym wyjątkowym i magicznym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia złożyć seniorom najserdeczniejsze życzenia, ale również sprawić im mnóstwo radości. – podkreśla Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie Ewelina Kowalkowska

 

To już kolejna wspólna inicjatywa przedszkoli i stowarzyszenia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z ich inicjatywy oddano do użytku pierwszy w Lubawie ogólnodostępny defibrylator AED, który po miesiącu pomógł uratować życie mieszkańcowi naszego miasta. W tym roku przedszkola „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie współuczestniczyły także w projekcie „LUBAWA RAZEM – przeciw pandemii” realizowanym przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

 Każda współpraca, która daje pozytywne efekty jest cenna, dlatego wspólnie zamierzamy ją kontynuować. Cieszę się, że w tym wyjątkowym świątecznym czasie przy każdym szpitalnym łóżku w Lubawie znajdzie się kartka z życzeniami. Takie, z pozoru małe gesty, osobom w podeszłym wieku i schorowanym potrafią dać mnóstwo nadziei i radości. - mówi Mateusz Szauer - przedstawiciel stowarzyszenia.

Siostra Dyrektor Ewa Markowska, która w ubiegłą niedzielę odebrała podarunek z rąk Mateusza Szauera, nie kryła wzruszenia dziękując wszystkim za tę inicjatywę, pamięć i dobre serca.