Do Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i Smerfolandia” w Lubawie zawitały wakacje, które zazwyczaj ze sobą promienie słonka oraz wakacyjne plany związane z podróżami, wycieczkami i odwiedzinami bliskich. Nasze Przedszkola zapewniają w okresie wakacyjnym zajęcia opiekuńczo- wychowawcze podczas. W trakcie dzisiejszych zajęć przedszkolaki między innymi rozmawiały o miejscach, w które mogą udać się z rodzicami, takich jak góry, morze, las czy też jezioro. W czasie zabaw dramowych utrwalały zasady SAVOIR- VIVRE, które w trakcie wakacyjnych podróży z pewnością przydadzą się naszym milusińskim. Podopieczni doskonalili sprawność grafomotoryczną uzupełniając karty pracy oraz utrwalali umiejętności matematyczne przeliczając zbiory. Poszerzały wiedzę na temat zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas wakacyjnych przygód i wyjazdów.
W czasie dzisiejszych zajęć dzieci ćwiczyły umiejętności matematyczne: układały sekwencje 3 i 4 elementowe oraz rozwiązywały zadania utrwalające znajomość figur geometrycznych. Wykonały piękne prace plastyczne p.t.: „Dinozaura”, „Ulubiona zabawka”.
Poniedziałkowe zajęcia wypełnione były, także zabawami muzycznymi, ruchowymi z elementami naśladowania, reagowania na umówiony sygnał oraz uwrażliwiania na elementy muzyki.
Najmłodsze grupy przedszkolne rozwijały swoją motorykę małą poprzez malowanie wodą, a także motorykę dużą poprzez ćwiczenia muzyczno- ruchowe. Tydzień rozpoczyna świetną, wspólną wakacyjną podróż z zabawą w tle, a kończy spotkania on-line na platformie ZOOM, które 30.06.2020r. będą ostatnimi spotkaniami na żywo z wychowawcami.

{gallery}20192020/3pracazdalna/73{/gallery}