W poniedziałek 26.10.2020 r. czterolatki z grupy „Słoniki” obchodziły Dzień Kundelka -  czyli dzień wszystkich wielorasowych psów. Święto to jest obchodzone corocznie w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Właściciele kundelków organizują w całej Polsce obchody tego szczególnego dnia, by ich podopieczni poczuli się wyjątkowo. Organizują także między innymi swoje wystawy – wystawy kundelków.

Słoniki z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie również zorganizowały wystawę, ale nietypową bo w rolę piesków same się wcieliły – naśladowały ich zachowanie prezentując się na „psim wybiegu”. Przedszkolacy wykonały sumiennie wszystkie zaplanowane na dziś zadania: zrobiły piękną pracę plastyczne „Mój Kundelek”, nauczyły się piosenki p.t.; „Kundel bury”, ćwiczyły małą motorykę i pamięć wzrokową łącząc kropeczki na karcie pracy i układając puzzle.

Co wiemy o czworonożnych przyjaciołach

Podczas „Burzy mózgów” wypowiadały się na temat naszych czworonożnych przyjaciół i  wspólne wykonały mapę mentalną z podstawowymi informacjami o nich. Na zakończenie zajęć dzieci złożyły przysięgę w której zobowiązały się do pomagania wszystkim potrzebującym zwierzątkom nie tylko kundelkom.

Zobacz więcej:

Urodziny Paulinki z grupy Motylki