Smaczne jajko.

 

Witajcie Kangurki :)

Wczoraj świetnie się spisaliście.

Dziś mamy zajęcia kulinarne. Życzymy wszystkim dobrej zabawy:)

 

 

Realizacja podstawy programowej w formie zdalnej – Kangurki.

Temat: Smaczne jajko.

  1. Mucha i wąż – zabawa logopedyczna. Zadanie polega na wsłuchaniu się w głoski wypowiadane przez rodzica i wyodrębnienie głoski s i z. Rodzic wypowiada na przemian różne głoski, które da się przedłużyć np. a, o, e, i, u, y, f, w, sz, ż, ś, ź, s, z). Gdy rodzic wypowie głoskę s dziecko pełza jak wąż, gdy wypowie głoskę z lata jak mucha. Na pozostałe głoski nie rusza się i nasłuchuje.

  2. Parasolki” – zabawa ruchowa. Rozkładamy na podłodze kilka stron z gazety – będą to parasolki. Na hasło: „świeci słońce” dziecko podskakuje omijając parasolik. Na hasło: „pada deszcz” – bierze gazetę leżącą najbliżej siebie, siada i unosi ją nad głowę.

  3. Ugotowało się na twardo” – rozmowa na temat fragmentu wczorajszego wiersza i wspólne przygotowanie eksperymentu. Proszę przypomnieć dziecku co stało się z jajkiem na koniec wiersza (ugotowało się na twardo). Następnie przygotowujemy jajka do gotowanie. Dziecko wkłada je do garnka – przypominamy jak ostrożnie trzeba się z nim obchodzić. Po ostudzeniu przypominamy dziecku jak wygląda surowe jajko i wspólnie sprawdzamy jak zmieniło się po ugotowaniu. Obrane jajka wykorzystujemy do kolejnego zadania.

  4. Żółty kurczaczek” – praca plastyczna. Proszę wykonać kurczaczka z papieru według instrukcji przedstawionej na załączonym do posta filmiku.

  5. Kanapka z jajkiem” – zajęcia kulinarne. Najpierw przypominamy o zasadach higieny związanych z przygotowaniem do pracy w kuchni – wspólnie myjemy ręce. Następnie dziecko jak najbardziej samodzielnie przygotowuje kanapkę, której najważniejszym składnikiem jest jajko ugotowane na twardo. Proszę pamiętać, że dziecko powinno też potrafić posprzątać po zakończonej pracy – nie wyręczamy go w tym.

  6. Kto czuje się tak samo?” – zabawa rozwijająca umiejętności prospołeczne. Proszę wykonać poniższą kartę pracy(jest to dodatkowa karta pracy nie znajdziecie jej Państwo w książeczkach). Należy połączyć twarze w pary, tak by przedstawiały te same emocje.

Przechwytywanie