Spartakiada przedszkolaków” w grupach „Słoneczka” oraz „Żółwiki”.

 

         RUCH TO WAŻNA SPRAWA I DOBRA ZABAWA – pod takim hasłem w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” w Lubawie, w poniedziałek 5 sierpnia odbyła się letnia Spartakiada Przedszkolaków, czyli rywalizacja sportowa, w której brały udział dzieci z grup „Słoneczka” oraz „Żółwiki”.
Zawody odbywały się w różnych konkurencjach sportowych dostosowanych do wieku i możliwości dzieci np. tor przeszkód, rzut do celu, skoki po drabince, przejście w tunelu oraz bieg z piłką, podczas których przedszkolaki mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Wszyscy byli uśmiechnięci, ale również zwarci i gotowi do pokonywania swoich słabości i pokazywania sportowego talentu. Dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną, przestrzegały zasad zdrowej rywalizacji, wspaniale się bawiły współpracując w drużynie. Zespoły dały z siebie wszystko, każda z drużyn z wielkim poświęceniem walczyła o wygraną.
Spartakiada poprzez wspólną zabawę rozwija u dzieci popularyzację ,,małego sportu” oraz służy wzmacnianiu wiary dziecka we własne siły, przygotowuje do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
{gallery}inne/ruch{/gallery}