Sporty wodne – Jeżyki.
 
Przewidywane osiągnięcia:
– poznaje formy wypoczynku i relaksu nad wodą,
– poznaje i nazywa sporty wodne,
– rozumie konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów wodnych i zabaw nad wodą,
– odtwarza treść opowieści ruchowej przez ekspresję własnego ciała,
– nakleja brakujące elementy w karcie pracy.
Witajcie Jeżyki ;)
Dzięki nadesłanym przez Waszych Rodziców zdjęciach widzę, że wczorajsze zajęcia sprawiły Wam wiele radości, co mnie bardzo cieszy. Mam nadzieję, że dzisiejsze zadania również przypadną Wam do gustu ;)
Dzisiejsze zajęcia zaczniemy od przyjemnej zabawy ruchowej ,,Dotknij” . Dziecko spacerując po pokoju ma dotknąć wszystkie przedmioty spełniające określony warunek, np. są czerwone, zielone, okrągłe.
Teraz czas na zabawę oddechową z wykorzystaniem papierowych łódek, które niedawno robiliśmy. Pamiętacie? Dziś nam się przydadzą. Poproście rodzica o miskę z wodą. Włóżcie swoją łódkę do miski i delikatnie w nią dmuchajcie wprawiając ją w ruch.
• „Sporty wodne” – dziecko otrzymuje od rodzica zestaw rekwizytów bądź zdjęć związanych ze sportami wodnymi ,np. wiosło, sprzęt do nurkowania (maska, okulary, płetwy), czepek pływacki, wędka, deska surfingowa, kapok, kajak, trampolina do skoków. Dziecko zastanawia się nad nazwami przedstawionych przedmiotów i ich przeznaczeniem. Następnie prezentuje swoje rekwizyty i zdjęcia, podaje ich nazwy i sposób wykorzystania.
• „Będziemy pływać…”– rodzic opowiada historyjkę ruchową o wyprawie nad jezioro, a dziecko ilustruje ją ruchem:
Dzisiaj idziemy nad jezioro, żeby popływać. Wkładamy do torby stroje kąpielowe, dmuchane koła, ręczniki, rękawki. Zapinamy torby i zakładamy je na ramię. Jesteśmy już nad wodą. Zrzucamy torby, otwieramy je i wyjmujemy ręczniki. Rozkładamy je. Wyjmujemy koła. Nadmuchujemy je. Wyjmujemy rękawki. Musimy je nadmuchać. Za parawanem zdejmujemy ubranie, zakładamy strój kąpielowy. Bierzemy koła dmuchane, zakładamy je. Bierzemy rękawki, zakładamy je. Idziemy do wody. Pływamy żabką niedaleko brzegu. Wychodzimy z wody, zdejmujemy koło, zdejmujemy rękawki. Wycieramy się dokładnie ręcznikiem. Smarujemy się kremem ochronnym. Siadamy i odpoczywamy.
Rodzic prezentuje rękawki i kapok. Pyta, kto i w jakiej sytuacji powinien ich używać. Podkreśla, że dzieci mogą korzystać z kąpieli w wodzie jedynie pod opieką dorosłych.
Na koniec dziecko dokleja brakujące elementy na Karcie pracy na stronie 22 i kończy kolorować obrazek.
Na koniec zabawa ruchowa ,,Raz słońce, raz ulewa”
Rodzic rozkłada w pokoju woreczki- ,,kamienie”. Na hasło: Świeci słońce dziecko porusza się po pokoju w podskokach. Na hasło: Ulewa!– wskakuje na kamienie.
(Zamiast woreczków można użyć starych gazet).
Miłej pracy Kochani!
{gallery}20192020/jezyki/pracazdalna/9{/gallery}