Światowy Dzień Origami w grupie GWIAZDECZKI.

 

origami   Origami to jeden z najpiękniejszych elementów kultury Dalekiego Wschodu, który wywodzi się już z około 700 roku. Warsztaty artystyczne poświęcone sztuce składania papieru zostały zorganizowane w grupie „Gwiazdeczki” z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Origami.
Na zajęciach przedszkolaki mogły zapoznać się z historią origami oraz obejrzeć przeróżne ozdoby wykonane tą niezwykle trudną techniką. Podczas obchodów tego nietypowego dnia nie zabrakło oczywiście samodzielnych prób składania papieru. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały według instrukcji czapki, łódki, samoloty, a także pieski i serduszka. Początkujący mali origamiści musieli wykazać się ogromną wyobraźnią przestrzenną i skupieniem. Nasi milusińscy doskonale poradzili sobie z zadaniem, powstały prawdziwe działa sztuki z papieru.
Zabawy z origami dały przedszkolakom wiele radości i satysfakcji. Pobudziły twórcze myślenie, rozwinęły sprawność manualną oraz dały poczucie sukcesu. Dzień Origami w naszym przedszkolu okazał się fantastyczną zabawą. Uśmiech na twarzach dzieci oraz duma z otrzymanego efektu mogą świadczyć o tym, iż założone cele zostały osiągnięte.

 

{gallery}20192020/origami{/gallery}