Przedświąteczny czas w grupie „Króliczki”

i 200 1

 

Okres przedświąteczny w przedszkolu to magiczny czas. Zajęcia nawiązujące do tematyki związanej z Bożym Narodzeniem dają okazję do radosnego przeżywania tego niezwykłego okresu.

Dzieci z grupy „Króliczki” z przyjemnością uczestniczyły w przedszkolnych przygotowaniach świątecznych. Podczas zajęć przypomniały sobie tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje. Nasi milusińscy z dużym zapałem i zaangażowaniem wykonywali różnego rodzaju ozdoby świąteczne i choinkowe. Dużo radości sprawiło dzieciom przygotowanie i dekorowanie ozdób z masy porcelanowej, wspólne stworzenie choinki z powycinanych z papieru rączek oraz wykonanie gałązek świątecznych. Przedszkolaki uczestniczyli również w doświadczeniach związanych z wodą i lodem, a także uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy i piosenki o tematyce zimowo – świątecznej. Dzieci, pamiętając o swoich najbliższych, wykonały piękne kartki świąteczne. Nie zabrakło również wspólnego składania sobie życzeń, uśmiechów na twarzy oraz uścisków.

Przedświąteczny czas minął przedszkolakom z grupy „Króliczki” bardzo aktywnie i twórczo oraz przyniósł wiele pozytywnych wrażeń.

Dzieci wraz z wychowawcą życzą wszystkim szczęśliwych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.