„Szkoła do hymnu” – Obchody Dnia Niepodległości.

 

„Szkoła do hymnu” – Przedszkola Niepubliczne „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie biorą udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszych przedszkolach od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli. W celu uczczenia tego ważnego wydarzenia w piątek, 8 listopada Przedszkola Niepubliczne „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie włączyły się w inicjatywę „Szkoła do hymnu” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tego dnia Dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z przedszkolakami spotkali się w sali sportowej, aby o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewać Hymn narodowy i w sposób podniosły obchodzić to wyjątkowe dla nas – Polaków święto. Wszystkie dzieci przyjmując odpowiednią postawę dumnie odśpiewały hymn – „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie w prezentacji przybliżono okres kiedy Polska odzyskała niepodległość, symbole narodowe oraz wydarzenia, które sprawiły, że nasza Ojczyzna po 123 latach wróciła na mapę świata. Na zakończenie wszyscy z powagą odpowiedzieli na pytania pochodzące z „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, który wszyscy znają jaką wiersz „Kto Ty jesteś? – Polak mały”.
Dzień Niepodległości stał się bardzo istotnym i ważnym dniem dla naszych podopiecznych i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych małych Polaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

{gallery}20192020/dzienniepodleglosci{/gallery}