Szkolenie na pomocników św. Mikołaja w grupie „Żółwiki”

 

78798629 2671246382930534 4808820099576233984 o     Grudzień to niezwykle magiczny miesiąc wnoszący świąteczną i miłą atmosferę w każde miejsce. Dzieci z ogromną niecierpliwością wyczekują nie tylko Świąt Bożego Narodzenia, ale również mikołajek. Najmłodsi już 6 grudnia nasłuchują kroków niezwykłego gościa w czerwonym stroju czyli św. Mikołaja oraz wypatrują prezentów. Jednak, aby dobrze przygotować się do tego spotkania, dzieci z grupy czterolatków – „Żółwiki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie w czwartek, 5 grudnia rozpoczęły wielkie przygotowania do wizyty św. Mikołaja i wzięły udział w szkolenia na Jego pomocników czyli elfów.
Dla przedszkolaków przygotowano zestaw świątecznych zadań. Wielki kurs rozpoczął się od rozgrzewki czyli zajęć ruchowych. Jak na pomocników św. Mikołaja przystało „Żółwiki” spróbowaly również swoich sił w rozpoznawaniu i przeliczaniu prezentów oraz dopasowaniu ich kształtów do odpowiednich opakowań. Dzieci zapoznały się również z ciekawostkami dotyczącymi reniferów, bo jak wiadomo pomocnicy św. Mikołaja nie mogliby powozić saniami bez znajomości ich „obsługi”. Następnie przedszkolacy wzięli udział w sprawdzianie, który zweryfikował ich wiedzę na temat tych zwierząt. Jeśli dzieci rozpoznały nieprawdziwe informacje, podchodziły do renifera ze smutną buzią, jeżeli zaś uznały, że to prawda, podchodziły do renifera z buzią wesołą.
Kolejnym zadaniem, z którym przyszło zmierzyć się przedszkolakom było czyszczenie i polerowanie butów. Dzieci wyposażone w niezbędne przedmioty do wykonania tego zadania ochoczo i radośnie zabrały się do pracy. Wszyscy z wypiekami na twarzy oraz pełni zaangażowania wykonali ją celująco, dlatego każdy uczestnik szkolenia otrzymał pamiątkowy dyplom.
Dzisiejszy sprawdzian, który zaliczyły „Żółwiki”, gwarantuje, iż są one w pełni przygotowane i gotowe na jutrzejsze spotkanie ze św. Mikołajem.

{gallery}20192020/zolwiki/mikolaj{/gallery}