„Tajemnice kuchni” – zajęcia w grupie „Słoneczka”.

 

W ramach treści programowych nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni. Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Żółwiki” zawitały do tego miejsca, aby poznać jej sekrety i zagadki. Tam powitane przez panie pracujące w naszej kuchni, na początku zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie kuchni, w jaki sposób przyrządza się posiłki, zwróciły uwagę na swój strój oraz podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków, następnie wszyscy z zaciekawieniem oglądali prezentowane urządzenia kuchenne. Panie zapoznały nas z różnymi urządzeniami i narzędziami kuchennymi. Teraz już rozpoznajemy i nazywamy różne sitka, durszlaki, chochle, sztućce, i inne sprzęty.
Przedszkolaki zostały oprowadzone po pomieszczeniach i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni. Rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria potrzebne do pracy w kuchni. Dzieci zaciekawione skarbnicą kuchni zadawały wiele pytań, na które uzyskały ciekawe odpowiedzi.
Po opuszczeniu kuchni na zajęciach również towarzyszyła nam tematyka sprzętów kuchennych, mieliśmy okazję z bliska obejrzeć niektóre z tych przedmiotów m.in. patelnię, garnek, czy też tarkę. Również mogliśmy zapoznać się z pracą kucharza, poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego dotyczącego tego jakże „smacznego” zawodu.

{gallery}20192020/sloneczka/kuchnia{/gallery}