Tygryski w salonie fryzjerskim

DSC 0364

 

W minionym tygodniu Tygryski zajmowały się tematyką związaną z zawodem fryzjera. Nasi milusińscy zapoznali się z narzędziami jakimi posługuje się fryzjer, poznali także rodzaje fryzur damskich i męskich.

Ale teoria to tylko teoria, aby zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda praca fryzjera udaliśmy się do salonu fryzjerskiego pani Kamili Czacharowskiej. Tam pracownicy przyjęli nas bardzo serdecznie. Pokazali naszym podopiecznym jak na początku wygląda praca fryzjera, czyli jak uczą się ścinać i malować włosy. 

Dzieciom bardzo spodobały się „głowy”, na których sami postanowili poćwiczyć. Zadanie okazało się bardzo ciekawe, gdyż dzieci musiały nawinąć wałki na sztucznych głowach. Wszyscy byli  zachwyceni i wspaniale wykonali zadanie. Pracownicy salonu pokazali dzieciom wszystkie narzędzia, którymi się posługują , a na koniec każdy mógł skorzystać z uprzejmości Pań fryzjerek i uczesać się w wymarzoną fryzurę. 

Bardzo dziękujemy Pani Kamili Czacharowskiej oraz pracownikom salonu za miłe przyjęcie i zapoznanie dzieci z tajnikami pracy fryzjera.