W BIBLIOTECE – Pszczółki 

 

Posłuchajcie wierszyka:

KSIĄŻKA (Apolinary Nosalski)
Jestem książka w bibliotece mam mieszkanie.
Bardzo lubię gdy przychodzisz na spotkanie.
Przy mnie możesz świat objechać bez biletu
i na Księżyc rozpędzoną mknąć rakietą,
w historyczne dawne czasy w mig się przenieść,
albo w przyszłe jeśli takie masz życzenie.
Ja uśmiechem swej okładki wciąż cię witam
i zapraszam byś otworzył mnie i czytał.

Biblioteka, to takie miejsce, w którym „mieszkają” książeczki. Możemy tam pójść, wybrać książkę, która nas interesuje i wziąć ja na jakiś czas do domu. Po przeczytaniu należy ją odnieść do biblioteki, wtedy można wybrać kolejną książeczkę https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png”);”>? Warto odwiedzić bibliotekę w Lubawie, gdyż w ramach akcji Mała książka, Wielki człowiek, dziecko w wieku 3-6 lat otrzyma w prezencie książkę i Kartę Małego Czytelnika. Za każde kolejne wypożyczenie Mały Czytelnik otrzyma naklejkę na Karcie, a gdy zbiera ich już 10, zostanie nagrodzony dyplomem.

A teraz zabawa da Was https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png”);”>? będziecie potrzebować kartki z wyciętym okienkiem i znanych Wam książeczek. Rodzic pokaże Wam obrazek z książki, jednak będzie on zakryty kartką, zobaczycie przez okienko jedynie kawałek tego obrazka https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png”);”>? Udało się Wam odgadnąć, co to za książeczka lub bohater? https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png”);”>?

Poniżej przesyłamy kilka obrazków z bohaterami z kreskówek, można je wydrukować i w ten sam sposób pobawić się z dzieckiem https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png”);”>?
Poza tym, można też stworzyć z nich puzzle https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png”);”>?
Udanej zabawy

{gallery}20192020/pszczolki/pracazdalna/13{/gallery}