Czwartek przyniósł Przedszkolakom niepowtarzalną możliwość twórczego wyrażenia siebie i swojej artystycznej wizji świta podczas warsztatów plastycznych. Dziś słynąca z niespodzianek sala gimnastyczna zamieniła się w pracownię plastyczną godną małych artystów- plastyków. Czekały tam na nich farby, pędzle, pieczątki, kleje, kolorowe karteczki oraz wiele innych przyborów przydatnych przy tworzeniu dzieł sztuki. Dzieci miały tego dnia pełną swobodę w wyborze ulubionych technik plastycznych i chętnie z niej korzystały używając do malowania również swoich palców, a nawet całych rąk zamoczonych w farbie.

W wyniku starań Przedszkolaków z różnych grup wiekowych na dzisiejszych zajęciach powstały magiczne obrazki malowane na papierze woskowym, kolorowe mozaiki geometryczne, ulotne rysunki na pianie, pachnące mandale, barwne „Stworki potworki” oraz wielkoformatowe ekspresje na płótnie tworzone w zespołach.

Celem wszystkich aktywności dzisiejszego dnia było rozwijanie poczucia estetyki oraz zdolności i zainteresowań plastycznych dzieci w połączeniu z dobrą zabawą w radosnej atmosferze. Stworzyliśmy dla dzieci przestrzeń do osiągania drobnych sukcesów polegających w głównej mierze na czerpaniu satysfakcji z własnego kreatywnego działania i możliwości podziwiania własnych wytworów.

Wielkimi  krokami zbliżamy się do końca pełnego niespodzianek tygodnia, ciekawe jakimi atrakcjami zaskoczy nas piątek. Zapraszamy!!!

ZOBACZ WIĘCEJ:

„W planszówki granie- nie tylko na dywanie”

Zabawy pobudzające zmysł dotyku w grupie Owieczki