W rytmie tęczy – Kangurki

 

 1. Tęczowy taniec” – zabawa muzyczna do piosenki „Tęczowy znak” poznanej wczoraj. Proszę przygotować chusteczkę lub apaszkę. Proszę poprosić dziecko aby pomachało nią nad głową, wykonało z nią obrót i pomaczało nią na boki. Następnie za pomocą tych ruchów i innych wymyślonych przez siebie dziecko powinno wykonać taniec do piosenki „Tęczowy znak” dołączonej do posta. Proszę zwrócić uwagę aby ruchy dziecka były dostosowane do tempa piosenki w poszczególnych partiach (wolniejsze podczas zwrotek, szybsze w refrenie).

 2. Zaciskamy, otwieramy” – zabawa słowno – ruchowa, powtarzamy poznany niedawno wierszyk paluszkowy. Film załączony jest do posta.

Zaciskamy, otwieramy”

Zaciśniemy, otworzymy,

żaróweczki dokręcimy,

paluszkami poruszamy,

popstrykamy, pogadamy,

kciuk schowamy,

nic nie mamy.

 1. Motyl na kwiatek” – potrzebna będzie karta numer 20 z teczki z pomocami trzylatka. Najpierw dziecko powinno ułożyć obrazki parami według koloru. Następnie mieszamy obrazki, odwracamy i rodzic gra z dzieckiem w memo, czyli po kolei odkrywają po dwa obrazki, ta osoba, której uda się odnaleźć parę zabiera ją, jeżeli nie odkłada obrazki na miejsce. Wygrywa ten, kto ma więcej par na koniec gry.

570

 1. Tęczowy ślimak” – lepienie z plasteliny. Instrukcja wykonania pracy znajduje się na załączonym do posta filmie.

 2. Dbamy o zdrowie” – ćwiczenia gimnastyczne. Poniżej znajduje się link do ruletki z ćwiczeniami gimnastycznym. Po otworzeniu linku pojawi się okno, naciskamy rozpocznij, następnie przycisk zakręć lub jeżeli mamy ekran dotykowy po prostu dziecko rozkręca koło przeciągając paluszkiem. Po wylosowaniu i wykonaniu ćwiczenia naciskamy przycisk usuń (aby zapobiec wylosowaniu po raz kolejny tego samego ćwiczenia). W ten sposób losujemy 5 razy.

https://wordwall.net/pl/resource/925064/gimnastyka-zabawa

 1. Ćwiczenia logopedyczne

Dziecko nabiera powietrze przez nos, a wydychając powietrze ustami wydaje długi dźwięk:

 1. Wdech nosem- wydech ustami przy długim dźwięku aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa………

 2. Wdech nosem- wydech ustami przy długim dźwięku oooooooooooooooooo……..

 3. Wdech nosem- wydech ustami przy długim dźwięku eeeeeeeeeeeeeeeeeee……..

 4. Wdech nosem- wydech ustami przy długim dźwięku uuuuuuuuuuuuuuuuuuu……

 5. Wdech nosem- wydech ustami przy długim dźwięku yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy………

 6. Wdech nosem- wydech ustami przy długim dźwięku iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii…….