Kolejny z cyklu „wakacyjnych wtorków” w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” przeniósł nas do bajkowego lasu, gdzie w Smerfastycznej Wiosce mieszkają małe niebieskie Smerfy. Wizyta w tej pełnej tajemnic i zagadek krainie dostarczyła naszym milusińskim wielu ciekawych, kulinarnych, muzycznych , plastycznych i tanecznych przygód.
Smerfy za pomocą tajemniczego listu zaprosiły dzieci do swojej wioski, ale wstęp do niej okazał się wcale nie łatwy, gdyż przedszkolaki musiały najpierw zdobyć Smerfastyczną Odznakę. Zdobycie jej wymagało wykonania wielu smerfnych zadań.
Papa Smerf zaprosił wszystkie przedszkolaki do smerfnej sali kinowej w której dzieci obejrzały film o smerfach i ich leśnej krainie. Następnie Smerf Ważniak zadał im kilka zagadek dotyczących filmu, żeby sprawdzić czy nasi milusińscy dokładnie i z uwagą go obejrzały.
W kolejnym zadaniu Smerf Malarz zaprosił wszystkie przedszkolaki do swojej pracowni malarskiej , gdzie przy pomocy kartki, pędzla , farb oraz dłoni zaproponował wykonanie arcydzieła , przedstawiającego kwiecistą łąkę.
Smerf Łasuch w swojej kuchni zdradził nam przepis i sposób wykonania pysznych, smerfojagodowych babeczek, które uwielbiają wszystkie smerfy. Uwierzcie są naprawdę pyszne o czym przekonał się nawet Smerf Ciamajda.
Smerf Harmoniusz marzył o stworzeniu Smerfnej orkiestry więc poprosił dzieci o wykonanie instrumentów muzycznych według jego instrukcji i był ogromnie szczęśliwy, że jego marzenie się spełniło.
Nie mogło też zabraknąć zadania od Smerfetki, która urządzając zabawę taneczną poprosiła wszystkie przedszkolaki o wykonanie Smerfnego tańca.
Kiedy nasi milusińscy wykonali już wszystkie zadania Papa Smerf wręczył im Smerfne odznaki, jako bilety wstępu do Smerfastycznej wioski, w której nikt nie może się nudzić .
Kolejny fantastyczny wtorek upłynął na wspaniałej zabawie podczas której dzieci zdobyły wiele nowych doświadczeń i umiejętności o czym świadczą uśmiechy na ich twarzach bo:
„..Kiedy śmieje się dziecko , śmieje się cały świat…”
( Janusz Korczak)