„Gdzie góry wysokie, jezior srebrnych blask,

Gdzie morze błękitne, piasek złotych plaż.

Jest tyle pięknych miejsc- warto zwiedzić je,

I wrócić kiedyś tam, za rok- czy za lat pięć…”

(fragment piosenki „Wspomnienia z wakacji” sł. J.Kucharczyk)

Temat wakacyjnych wspomnień  to jeden  z najprzyjemniejszych zagadnień rozpoczynających nowy rok szkolny. Dzisiejszego dnia Przedszkolacy z „Grupy Delfinki” z Przedszkola Niepublicznego „BAJKOLANDIA” w Lubawie wspominały najmilsze momenty tegorocznych wakacji.

Trzylatki przyniosły ze sobą do przedszkola zdjęcia przedstawiające  najmilsze wakacyjne wspomnienia.  Każda chętna osoba opowiedziała o przygodach jakie towarzyszyły im podczas letnich przygód, a następnie wspólnie wykonaliśmy „galerię wakacyjnych zdjęć”. Podsumowanie wakacji to doskonały temat do poznania i utrwalenia nazw środków transportu którymi dzieci wraz z rodzicami podróżowały po Polsce i  za granicą. Wspólnie rozmawialiśmy również o zabawach i miejscach w jakich można spędzać czas wolny z najbliższymi osobami. Dzisiejszego dnia nie zabrakło również wakacyjnych zabaw ruchowych z kolorową chustą animacyjną, zagadek sensorycznych oraz tańców do poznanych letnich piosenek.

Przedszkolacy z ogromną radością i sentymentem wspominały wakacyjny letni czas Przed nami jednak zbliżająca się już dużymi krokami piękna i kolorowa jesień, a wraz z nią ciekawe i inspirujące zabawy przepełnione jesiennymi skarbami przede wszystkim kasztanami i barwnymi listeczkami.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Urodzinki Szymona z grupy „Kotki”

Rytmika w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie