Walentynki

 DSC0350

Walentynki to okazja do okazywania sobie uczuć, obdarowywania się upominkami i liścikami. Mimo, że jest to przede wszystkim święto tych nieco starszych, to nie można zapominać o dzieciach, które w niesamowity sposób potrafią okazywać uczucia i jak nikt inny dzielić się nimi. 

Dla przedszkolaków z Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie 14 luty był prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane na czerwono. Zanim jednak rozpoczęliśmy naszą Walentynkową zabawę dzieci zapoznały się z tradycjami związanymi z dzisiejszym świętem. 

Prezentacja multimedialna przygotowana specjalnie na tę okazję pomogła zrozumieć skąd wywodzą się Walentynki i dlaczego są one takie ważne. Po krótkim wstępie nasi milusińscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Każda grupa brała udział w konkursach walentynkowych i wykonywała przeróżne zadania. Taniec na gazecie, układanie serca, walentynkowe gniotki, to tylko niektóre z wielu atrakcji, które sprawiły, że nasze małe pociechy czuły się fantastycznie.

Zabawy muzyczne i tańce pozwoliły poruszać się naszym podopiecznym w rytm walentynkowych przebojów. Oczywiście prócz wspólnych zabaw na sali gimnastycznej każda grupa obchodziła Walentynki w swoim gronie. Nie zabrakło również Poczty Walentynkowej. Nasze skrzynki zapełniły się kartkami walentynkowymi, które sprawiły, że na twarzach dzieci malował się uśmiech. Każdy mógł sobie wykonać pamiątkowe zdjęcie w naszym „Walentynkowym Foto- Kąciku” i zapamiętać te miło spędzone chwile na bardzo długo.