Wielkanocne przygotowania – zajęcia zdalne w Przedszkolach Niepublicznuch „BAJKOLANDIA” i „SMERFOLANDIA”

 

     Z wielką radością wkroczyliśmy w kolejny tydzień zajęć prowadzonych w formie zdalnej, a wszystko za sprawą uwielbianych przez wszystkie dzieci tematów świątecznych. Niedziela Palmowa dała znak, że we wszystkich grupach przedszkolnych nadszedł czas rozpoczęcia wielkich przygotowań do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. W obecnej sytuacji nie będą one obchodzone tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, jednak z pewnością proponowane przez nauczycieli naszych przedszkoli zajęcia i zabawy sprawią, że w każdym domu zagości radosna atmosfera Świąt.
Wraz z początkiem tygodnia domy rodzinne naszych przedszkolaków zyskały nowe, piękne ozdoby świąteczne. Dzieci przygotowywały palemki, papierowe zajączki i koszyczki, ozdabiały szablony jajek oraz samodzielnie zasiewały rzeżuchę. Jednak świętowanie to nie tylko kolorowe dekoracje, dlatego każda grupa wiekowa wdrażana jest na swój, dostosowany do możliwości rozwojowych, sposób w zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci nabywają świadomości kulturowej, poszerzając swoją wiedzę o symbole nadchodzących świąt i ich znaczenie. Jesteśmy bardzo wdzięczni Rodzicom za to, jak wspaniale podejmują trud przekazywania dzieciom wiadomości, ale też za wspaniale wykonywane eksperymenty. W tym tygodniu wiele takich doświadczeń dotyczyło jajek i ich właściwości oraz zastosowań, głównie kulinarnych.
Pamiątką pracy Rodziców z dziećmi w domu są zdjęcia i filmy, których wychowawcy codziennie otrzymują duże ilości. Bardzo cieszymy się z nich i z radością patrzymy jak nasi przedszkolacy dzielnie i z zapałem podejmują codziennie nowe wyzwania.

{gallery}20192020/2pracazdalna/3{/gallery}