Wielkanocne smakołyki.

 

Witajcie kochani :)

Świetnie się wczoraj spisaliście, bardzo miło było patrzeć jak pracujecie:)

Życzymy Wam dobrej zabawy również dziś.

  1. Domek” – zabawa słowno ruchowa. Zabawa polega na kilkukrotnym odczytywaniu wierszyka przez rodzica, a dziecko rysuje jego treść. Najpierw przy użyciu poniższego szablonu (jest to bardzo prosty rysunek więc nie trzeba go drukować, można narysować ołówkiem), dziecko rysuje zgodnie ze strzałkami paluszkiem po liniach dwa razy, następnie poprawia szablon kredką lub mazakiem przy kolejnym odczycie dajemy dziecku pustą kartkę i dziecko samo próbuje narysować poszczególne wersy wierszyka. Czytamy powoli, z przerwami, aby dziecko rysowało to o czym akurat mówi wiersz.

Domek”

Narysuję domek,

dach na domku tym.

Narysują komin

i z komina dym.

W górze słonko świeci.

Ptaszki fruną też.

A za chwilę z chmury

Spadnie drobny deszcz.

374

  1. Wielkanocne baby i mazurki” – Proszę obejrzeć z dzieckiem załączony do posta film. Następnie jeżeli macie Państwo książki kucharskie lub gazetki z przepisami dziecko może je pooglądać i poszukać przepisu na świąteczne wypieki.

  2. Nasze ciasto” – zajęcia kulinarne. Zadanie polega na ozdobieniu ciasta. Myślę, że jeżeli nie dziś to może jutro w każdym domu pojawi się jakiś mazurek, babka, sernik, a może ciasteczka? Proszę zaangażować dziecko do zdobienia wypieków. Sposób jest oczywiście dowolny, nie trzeba mieć specjalnych ozdób, wystarczą orzechy, rodzynki, czekolada.

  3. Już świętujemy” – przypominamy sposób nakrywania do stołu. Dzieci już się tego uczyły więc sprawdzamy najpierw co zapamiętały. Jeżeli niewiele, to nic nie szkodzi. To dobra okazja do powtórki. Warto zwrócić dziecku uwagę na to, że w okresie świąt warto udekorować też stół np. stawiając na środek stroik lub naczynie z rzeżuchą.

  4. Kolorowe jajka” – zabawa muzyczna. Do posta załączony jest utwór muzyczny. Trzeba przygotować pasek materiału np. wstążkę lub bibułę (około metra). W czasie trwania utworu dziecko porusza się po pomieszczeniu wymachując paskiem materiału w rytm muzyki, gdy ją zatrzymujemy zadaniem dziecka jest ułożyć na podłodze z paska kształt jajka.