Nadszedł listopad, który przynosi nam coraz więcej szarych, mglistych i deszczowych dni. Powszechnie mówi się, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, jednak w Przedszkolach Niepublicznych "Bajkolandia" i "Smerfolandia" na nudę nie ma miejsca. Każdego dnia na dzieci czekają atrakcyjne i pełne ciekawostek przedsięwzięcia, które pozwalają im rozwijać nowe umiejętności, pasje i zainteresowania.

Ostanie zajęcia obfitowały w treści związane z typową listopadową pogodą. Dzieci opisywały krajobraz jesieni oraz zmiany, które przynosi  ta pora roku. Spod ich rąk wyszły pięknie namalowane pejzaże oraz kolorowe liście.  Przedszkolaki rozmawiały również na temat chmur i deszczu.

Eksperymenty z wodą

Opisywały wędrówkę wody w przyrodzie oraz przy pomocy gestów i różnych czynności próbowały naśladować jej dźwięki wykorzystując do tego gazety. Nasi milusińscy uwielbiają zabawy badawcze, które są dla nich doskonałą okazją do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków, dlatego też na zajęciach nie mogło zabraknąć eksperymentów z wodą. Dzieci ochoczo ją przelewały, mieszały z barwnikami oraz obserwowały przedmioty utrzymujące się na jej powierzchni.

Jesienne rytmy

Przedszkolaki pełni skupienia i zaangażowania odtwarzały jesienne rytmy, rozwiązywały zadania w kartach pracy, układały wyrazy i wyszczególniały w nich samogłoski i spółgłoski. Podejmowane działania, wspólne zabawy oraz nastrojowe piosenki pozwalają wszystkim naszym dzieciom odkrywać tajemnice pięknej, złotej jesieni.

Materiał: Przedszkola Niepubliczne "Bajkolandia" i "Smerfolandia" w Lubawie

Zobacz więcej:

Kolorowa jesień w Smerfolandii i Bajkolandii